menu
2. Lubelski Duathlon

Szczegóły aktualności

16
cze ’19
17
cze ’19

Rabat 20 pln na każdą rezerwację.

28 kwi 2019

Duathlon to rodzaj dwuboju, który tworzą dwie dyscypliny: kolarstwo ????‍ i biegi????‍. Zawody rozpoczyna bieg na dystansie 5 km, po czym zawodnicy przesiadają się na rowery i pokonują 20 km, a zmagania kończy ponownie bieg, tym razem długości 2,5 km. Zawody odbywają się w formule cross country, czyli zmagań w terenie z dużymi - jak na miasto - przewyższeniami ⛰, co jest bardziej widowiskowe niż zawody uliczne.

Pierwsza edycja Lubelskiego Duathlonu odbyła się 23 września 2018 roku podczas otwarcia nowego parku przy ul. Zawilcowej. Na starcie stanęli m. in. przedstawiciele polskiej sceny kabaretowej, lubelskiego środowiska naukowego, zawodnicy znanych grup kolarskich i triathlonowych oraz amatorzy z Lublina i regionu.

Poza wyścigiem dla dorosłych odbędzie się ponownie rywalizacja najmłodszych duathlonistów ????????. Trasa będzie składała się z dwóch etapów: bieg i jazda na rowerze. Dystans zostanie dostosowany do wieku uczestników.

Szczegóły dotyczące zawodów oraz zapisy pojawią się już wkrótce. Śledźcie nas❗

mobile nav bg
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij