menu

Ogród Saski

  1. Strona główna
  2. Ogród Saski
08
lut ’23
09
lut ’23

Rabat 20 pln na każdą rezerwację.

Ogród Saski powstał na płaskowyżu dawnych Pól Dominikańskich, przy trakcie warszawskim w 1837 roku, a jego głównym założycielem i koordynatorem prac przy jego budowie był Feliks Bieczyński.

Do roku 1837 Lublin nie posiadał parku miejskiego, a powstały w 1827 roku trzy hektarowy skwer miejski nie spełniał swojej roli przede wszystkim ze względu na częste podtapianie. Bieczyński planując architekturę oraz układ przyrodniczy parku opierał się na projektach parków istniejących w innych miastach ze szczególnym uwzględnieniem parku Czartoryskich w Puławach, który był już wtedy w pełni ukształtowany i należał do najpiękniejszych tego typu obiektów na ziemiach polskich. Największym walorem powstającego parku było ukształtowanie powierzchni z licznymi naturalnymi dolinkami stwarzającymi możliwość wprowadzenia wielu gatunków roślin zielnych oraz drzew i krzewów. Obecnie w ogrodzie można spotkać pawie, które upiękrzająwygląd miejsca. Jest to idealne miejsce aby zaznać odrobinę ciszy i spokoju w samym centrum miasta.

 

Fot. lublin.eu

Informacje:

Aleje Racławickie 14 (4,2km)
Więcej informacji na: Ogród Saski

Godziny otwarcia:

Całą dobę

Cennik:

Bezpłatnie

Lokalizacja atrakcji:

mobile nav bg
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij