menu

Ogród Saski

24
sty ’21
25
sty ’21

Rabat 20 pln na każdą rezerwację.

Ogród Saski powstał na płaskowyżu dawnych Pól Dominikańskich, przy trakcie warszawskim w 1837 roku, a jego głównym założycielem i koordynatorem prac przy jego budowie był Feliks Bieczyński.

Do roku 1837 Lublin nie posiadał parku miejskiego, a powstały w 1827 roku trzy hektarowy skwer miejski nie spełniał swojej roli przede wszystkim ze względu na częste podtapianie. Bieczyński planując architekturę oraz układ przyrodniczy parku opierał się na projektach parków istniejących w innych miastach ze szczególnym uwzględnieniem parku Czartoryskich w Puławach, który był już wtedy w pełni ukształtowany i należał do najpiękniejszych tego typu obiektów na ziemiach polskich. Największym walorem powstającego parku było ukształtowanie powierzchni z licznymi naturalnymi dolinkami stwarzającymi możliwość wprowadzenia wielu gatunków roślin zielnych oraz drzew i krzewów. Obecnie w ogrodzie można spotkać pawie, które upiękrzająwygląd miejsca. Jest to idealne miejsce aby zaznać odrobinę ciszy i spokoju w samym centrum miasta.

 

Fot. lublin.eu

Informacje:

Aleje Racławickie 14 (4,2km)
Więcej informacji na: Ogród Saski

Godziny otwarcia:

Całą dobę

Cennik:

Bezpłatnie

Lokalizacja atrakcji:

mobile nav bg
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij