Menu

Details zu Sehenswürdigkeiten

  1. Startseite
  2. Details zu Sehenswürdigkeiten
26
Sep ’21
27
Sep ’21

20 PLN Rabatt für jede Reservierung.

Ogród Saski powstał na płaskowyżu dawnych Pól Dominikańskich, przy trakcie warszawskim w 1837 roku, a jego głównym założycielem i koordynatorem prac przy jego budowie był Feliks Bieczyński.

Do roku 1837 Lublin nie posiadał parku miejskiego, a powstały w 1827 roku trzy hektarowy skwer miejski nie spełniał swojej roli przede wszystkim ze względu na częste podtapianie. Bieczyński planując architekturę oraz układ przyrodniczy parku opierał się na projektach parków istniejących w innych miastach ze szczególnym uwzględnieniem parku Czartoryskich w Puławach, który był już wtedy w pełni ukształtowany i należał do najpiękniejszych tego typu obiektów na ziemiach polskich. Największym walorem powstającego parku było ukształtowanie powierzchni z licznymi naturalnymi dolinkami stwarzającymi możliwość wprowadzenia wielu gatunków roślin zielnych oraz drzew i krzewów. Obecnie w ogrodzie można spotkać pawie, które upiękrzająwygląd miejsca. Jest to idealne miejsce aby zaznać odrobinę ciszy i spokoju w samym centrum miasta.

 

Fot. lublin.eu

Information:

Aleje Racławickie 14 (4,2km)
Więcej informacji na: Ogród Saski

Öffnungszeiten:

Całą dobę

Preisliste :

Bezpłatnie

Lage der Sehenswürdigkeiten:

mobile nav bg
Newsletter
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen