Menu
Kilka ciekawostek o cytryńcu chińskim

Nachrichten Details

  1. Startseite
  2. Nachrichten Details
08
Feb ’23
09
Feb ’23

20 PLN Rabatt für jede Reservierung.

19 Jul 2022
Cytryniec chiński ze względu na swoje wyjątkowe właściwości lecznicze znany jest od lat w tradycyjnej medycynie chińskiej. Początkowo wierzono, że przyjmowanie cytryńca może przedłużyć życie i opóźnić proces starzenia się.
„Schisandra” była bardzo cenioną rośliną, którą składano dla chińskich cesarzy. Inna nazwa cytryńca - „Wu Wei Zi” - oznacza jagodę o 5 smakach. Owoc tej roślina na początku jest kwaśny, następnie - żywiczny i gorzki, później - słodki, a na końcu - słony. Dawniej uważano, że te 5 smaków ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie 5 organów: nerek, wątroby, serca, płuc i śledziony. 
Cytryniec był również obecny w trakcie II Wojny Światowej w diecie radzieckich żołnierzy. Lotnicy wykonujący loty nocne stosowali Cytryniec w celu wyostrzenia wzroku, przystosowania oczu do ciemności, poprawę koncentracji oraz likwidacji senności. 
Dzisiaj Cytryniec chiński to również środek na odporność i wzmacniający organizm, wspiera regenerację i oczyszcza organizm z toksyn.
mobile nav bg
Newsletter
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen