menu
Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej – Haydn/Mozart

Szczegóły aktualności

19
lut ’19
20
lut ’19

Rabat 20 pln na każdą rezerwację.

22 lut 2019

Klasycy w Filharmonii !
Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Dominika Mielko w klasycznym repertuarze wiedeńskich mistrzów. W programie muzyka kameralna Josepha Haydna i Wolfganga Amadeusza Mozarta. Doskonałość formy i przejrzystość faktury muzycznej przy jednoczesnej kunsztownej estetyce to tylko niektóre z cech muzyki epoki klasycyzmu. Serdecznie zapraszamy !
Wielu komentatorów uznaje Serenadę G-dur nr 13 KV 525 za najpopularniejsze dzieło Wolfganga Amadeusza Mozarta (1756-1791). Powszechna znajomość I tematu I części (Allegro) nawet wśród „niemuzycznej” publiczności świadczy o fenomenie muzyki Mozarta, która zagościła w świadomości człowieka stając się symbolem wielkiego dorobku kultury europejskiej. Serenada Eine kleine Nachtmusik została napisana w Wiedniu 1787 roku, cztery lata przed śmiercią kompozytora, w czasie, gdy Mozart pracował nad operą Don Giovanni. Czteroczęściowa w swej budowie (I. Allegro, II. Romanca: Andante, III. Menuet:: Allegretto, IV. Rondo: Allegro) charakteryzuje się niezwykle pogodnym charakterem pomimo niełatwej sytuacji kompozytora w ostatnich latach jego życia.

 

Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej
Dominik Mielko – dyrygent
Program:
Wolfgang Amadeusz Mozart – Eine kleine Nachtmusik KV 525
Joseph Haydn – Divertimento G-dur Hob.II:2
Wolfgang Amadeusz Mozart – Adagio I fuga c-moll KV 546
Wolfgang Amadeusz Mozart – Serenata Notturna KV 239

 

Filharmonia w Lublinie
Lublin, Marii Curie-Skłodowskiej 5
Godz. 19:00

mobile nav bg
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij